Podsumowanie akcji Szlachetna Paczka

dodano 12 grudnia 2017

Dzięki Państwa zaangażowaniu udało się spełnić wszystkie potrzeby wybranej rodziny.

W tym roku pani Maria i jej dzieci szczęśliwie i spokojnie spędzą nadchodzące święta.

Dziękujemy !

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.

Cała rodzina czekała na nas w mieszkaniu. Po wniesieniu dwóch pierwszych paczek Pani Maria była przekonana, że to już wszystkie paczki. Po poinformowaniu, że paczek będzie jeszcze 15, Pani Maria nie potrafiła powstrzymać łez. Zostałam z Panią, a inni wolontariusze wnieśli resztę paczek. Po wniesieniu ostatniej paczki Rodzina nie dowierzała w dobroć i hojność osób, które przyczyniły się do powstania tak dużej ilości prezentów, Pani Maria powiedziała z niedowierzaniem: „To wszystko dla nas?”. Zaczęła nas przytulać i dziękować, mówiła: Proszę podziękować z całego serca wszystkim co przyczynili się do powstania tak dużej paczki. Nie wiem czy ja zasłużyłam na tyle dobra.” Na hasło: „Zaczynały rozpakowywać prezenty”, dzieci zaczęły rozrywać pięknie ozdobione paczki. Pani Maria ze wzruszenia nie była wstanie rozpakowywać paczek. W pierwszej rozpakowanej paczce znalazła się żywność. W kolejnej środki czystości, wtedy mama dzieci powiedziała: „Tyle artykułów chemicznych to nam na dwa lata starczy.”- i zaczęła wyciągać oraz przeglądać każdy płyn z osobna. Od tej pory mama pomagała dzieciom rozpakowywać resztę paczek. Podczas rozpakowywania następnej paczki usłyszeliśmy wielki pisk Julki: „Mamo popatrz!!! Myszka Mickey!!! Taka o jakiej marzyłam!!!”. Dziewczynka nie mogła powstrzymać radości z otrzymanego pluszaka, tuliła nas, dziękowała. W tym czasie mama z paczki wyjęła wózek dla lalek. Julia wzięła od mamy wózek, wsadziła tam misia i jeździła po całym domu. Patryk w paczce znalazł upominek dla siebie, pomogliśmy wyjąć go z kartonu. Zaraz jak postawiliśmy garaż z windą na podłodze, chłopczyk zaczął się bawić. Wołał: "Mamo chodź, pobaw się ze mną. Patrz co mam!! Dziękuję!!!" W tym momencie Głowa rodziny ze łzami w oczach powiedziała: „On zawsze marzył o takiej zabawce. Mnie nie było nigdy stać żeby mu to kupić. Proszę jeszcze raz podziękować z całego serca wszystkim ludziom dobrego serca. To jest najszczęśliwszy dzień mojego życia. Gdy widzę, że moje dzieci są szczęśliwe, radosne, wtedy ja też jestem najszczęśliwszą mamą na świecie.” Później jeszcze zostały wyciągnięte dwa piórniki dla dzieci, które bardzo ich ucieszyły. Rodzina nie mogła się nacieszyć z otrzymanych prezentów. Każda wyciągana przez nich rzecz była traktowana jako najdroższy na świecie diament. W tej chwili podziękowaliśmy, złożyliśmy życzenia świąteczne i wyszliśmy, aby rodzina sama mogła się nacieszyć otrzymanym dobrem.

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?

Z całego serca dziękujemy za otrzymane prezenty. Bardzo one nam pomogą w codziennym życiu. Dziękuję za wszystkie prezenty dla moich dzieci. Nie spodziewałam się tak dużej pomocy. Chciałabym życzyć wszystkiego najlepszego wszystkim ludziom dobrego serca, którzy przyczynili się do zrobienia paczki. Kochani, życzę Państwu, aby każdy dzień zaczynał się z uśmiechem na ustach i tak samo się kończył. Życzę też Państwu, aby dobro którym dziś zostałam obdarowana, wróciło do Państwa z podwojoną siłą. DZIĘKUJEMY