Mały Miś w świecie wielkiej literatury

dodano 22 marca 2017

"Mały Miś w świecie wielkiej literatury" to międzynarodowy projekt edukacyjny mający na celu:

-rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci

-wspomaganie wszechstronnego rozwoju dzieci

-doskonalenie przez nauczycieli umiejętności wykorzystywania nowoczesnych technologii i korzystania z portali społecznościowych

-nawiązywanie współpracy między przedszkolami z całej Polski.

W projekcie tym wzięła udział grupa 5-latków. Akcja rozpoczęła się 25.11.2016 roku w Dniu Pluszowego Misia. Wtedy też, wybrany przez grupę miś Luluś wraz ze swoim dzienniczkiem podróży wyruszył na wycieczkę do 9 przedszkoli na terenie całej Polski. Przez 4 miesiące miś odwiedził przedszkole w Pile, Przyworach, Raniżowie, Srzyszowie, Wieluniu, Jarczewie, Zabrzu, Brzeziu koło Krakowa i Koluszkach.

W tym samym czasie naszą grupę IV odwiedziło 9 misiów: Bella, Gracjanek, Tosia, Tosiek, Olaf, Staś, Teofilek, Duduś i Bajkuś. Wszystkie misie towarzyszyły nam przy słuchaniu bajek i w różnych zabawach.

Projekt dla naszej grupy zakończył się 15.03.2017r., kiedy to nasz miś powrócił z podróży.