Zajęcia dodatkowe

Język angielski

W wieku przedszkolnym dzieci przyswajają najwięcej informacji, a nauka języków obcych nie stanowi dla nich problemu. Nauka języka angielskiego stymuluje rozwój inteligencji i wpływa na łatwiejsze przyswajanie języków obcych w przyszłości.

Zajęcia prowadzone w naszym przedszkolu, to przede wszystkim nauka przez ruch i zabawę. Poprzez doskonalenie umiejętności słuchania i mówienia nawet najmłodsi uczą się myśleć, postrzegać i rozumieć w tym języku, co daje im możliwość spontanicznego poznawania języka i komunikacji bez barier.

Czas trwania: Zajęcia odbywają się w każdej grupie raz w tygodniu w godz. 8:00-13:00.

 W tym czasie realizuje zarówno materiał wychowawczo-dydaktyczny jak i obcuje z dzieckiem w różnych sytuacjach dnia codziennego. Nauka j. angielskiego koncentruje się na poznawaniu słownictwa, nabywaniu umiejętności rozumienia ze słuchu i mówienia w zakresie podstawowych zwrotów i wyrażeń.

gr. I- piątek

gr. II- środa

gr. III- poniedziałek

gr. IV- czwartek

gr. V- wtorek

 

Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne obejmują cotygodniowe zajęcia, podczas których przedszkolaki przygotowują podwieczorki. Samodzielnie przygotowywanie potraw sprawia dzieciom wiele radości i zachęca do konsumpcji. Warsztaty kulinarne to doskonała okazja do zapoznania dzieci z zasadami zdrowego żywienia i wykształcenia odpowiednich nawyków, które są niezbędne w późniejszym, dorosłym życiu. W czasie zajęć dzieci poznają zasady higieny w kuchni oraz zasady bezpieczeństwa.

Czas trwania zajęć: od 15-30 min, 1 raz w tygodniu, dzieci z grupy III, IV, V

 

Rytmika

 Zajęcia rytmiczne to przede wszystkim nauka poprzez wspólną zabawę, która prowadzona jest tak aby zdobywanie wiedzy kojarzyło się dziecku  z przyjemnością. Specjalnie skonstruowane ćwiczenia wyrabiają sprawność fizyczną, oswajają z zagadnieniami muzycznymi, elementami tańca. Przedszkolaki poprawiają swoją koordynację ruchową, rozwijają pamięć słuchową i wzrokową, zyskują umiejętność pracy w grupie, a także przygotowują się do występów publicznych, dzięki czemu zyskują pewność siebie. Ponadto poznawanie nowych piosenek i układów tanecznych sprawia dzieciom wiele radości, ćwiczy pamięć i wspomaga rozwój emocjonalny. Ćwiczenia muzyczno – ruchowe odbywają się z akompaniamentem pianina.

Czas trwania: od 15-30 min, 1 raz w tygodniu

 

Religia

W naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia z religii dla chętnych dzieci. Przeznaczone są dla dzieci 6-letnich.

Czas trwania: 30 minut, 1 raz w tygodniu.

 

Basen- Nauka pływania

Zajęcia z nauki pływania odbywają się na basenie Dolinka, przy ul. Moniuszki 25 i są prowadzone przez instruktorów ze szkoły pływania Maluchy Pływają.

Poprzez gry i zabawy dzieci zapoznają się ze środowiskiem wodnym. Dzięki temu nabierają umiejętności pływackich, swobodnie poruszają się w wodzie, przełamują wszelkie bariery lęku, wspomagają rozwój psycho – motoryczny. Zajęcia na basenie stanowią doskonałą okazję do nauczania systematyczności i dyscypliny w zajęciach sportowych. Ponadto dziecko czuje się zrelaksowane fizycznie i psychicznie, podnosi się jego odporność na infekcje, kształtuje harmonijną sylwetkę oraz cechy motoryczne tj. siłę, wytrzymałość, koordynację ruchową. Zajęcia w wodzie to znakomita zabawa, która sprzyja również działaniom w grupie rówieśniczej. Pływanie wspomaga także kształtowanie odpowiedniej postawy i wzmacnia duże grupy mięśniowe: grzbietu, klatki piersiowej, kończyn górnych i dolnych, co korzystnie wpływa na utrzymywanie prawidłowej postawy ciała.

Czas trwania: 45 min, 1 raz w tygodniu, dzieci z gr. III, IV, V

 

Robotyka dla przedszkolaka

Spotkania dostosowane są do wieku dzieci, które pierwszy raz mają kontakt z programowaniem i budowaniem robotów. Młodzi kursanci konstruują roboty z Lego WeDo pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów. W ramach zajęć dzieci konstruują model samolotu, który kręci śmigłem. Poznają także pojęcie przekładni mechanicznej na przykładzie małpki grającej na bębnach. Dzięki Lego WeDo dzieci mogą poznać nowy, praktyczny wymiar robotyki oraz zafascynować się naukami ścisłymi. Klocki rozwijają zdolności manualne oraz kształtują umiejętność kreatywnego myślenia.

Czas trwania: 30 min, 2 razy w miesiącu, dzieci z gr. IV i gr. V

 

Edukacja Filmowa

Cykl "Filmowe przygody" prezentuje zarówno filmy krótkie, jak i długometrażowe, pochodzące z rożnych zakątków świata i dobrane tak, aby ich tematyka była bliska widzom, odpowiednia dla odbiorcy w wieku przedszkolnym.

Październik "Hokus- Pokus, Albercie Albertsonie"
Listopad "Zestaw filmów krótkich: wyzwania"
Grudzień "Magiczne święta Kacpra i Emmy"
Styczeń "Jill i Joy"
Luty "Zestaw filmów krótkich: Kim jestem?"
Marzec "Kacper o Emma ma Safari"
Kwiecień "Wielka wyprawa Molly"

dzieci z gr. IV, V