Niepubliczne Przedszkole Bratek istnieje od 01.09.2001 roku.

Budynek

Budynek przedszkola mieści się w centrum miasta przy ulicy Słonecznej. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych teren przedszkola jest ogrodzony, a wejście zabezpieczone furtką z zamkiem. Wokół ogrodzenia został posadzony pas zieleni, który izoluje ogród od ulicy i innych budynków. Mieścimy się w dwupiętrowym, przestronnym budynku, który spełnia wszystkie niezbędne normy budowlane, sanitarne i przeciwpożarowe.

Wyposażenie

Sale przedszkola są wysokie, przestronne i jasne, a odpowiednie kolory ścian i dekoracje rozwijają wyobraźnię najmłodszych. Każda z 5 sal została indywidualnie dostosowana do odpowiedniej grupy wiekowej z uwzględnieniem umiejętności dzieci na różnych etapach rozwoju. W salach znajdują się krzesełka i stoliki odpowiednie do wzrostu dzieci oraz różnorodne zabawki, gry edukacyjne i książeczki. Na każdym piętrze znajduje się duża łazienka, w której każde dziecko ma swój wieszak z ręcznikiem oraz miejsce na kubeczek i szczoteczkę do mycia zębów. Na poddaszu posiadamy dużą salę przystosowaną do zajęć gimnastycznych, muzycznych i tanecznych, która jest zaopatrzona w instrumenty muzyczne np. pianino oraz przybory gimnastyczne. Jest także kącik zabaw wyposażony w dmuchany zamek oraz basen z kulkami.

Kuchnia

Nasze przedszkole posiada własną kuchnię, która przygotowuje dla dzieci zdrowe posiłki. Jadłospis jest układany tak, aby zapewnić dzieciom wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju.

Plac zabaw

Na terenie posiadamy plac zabaw, doskonały do rozwijania aktywności ruchowej. Znajdują się na nim piaskownice, wolna przestrzeń do gier zespołowych oraz nowoczesne sprzęty: zjeżdżalnie, drabinki, huśtawki, bujaki na sprężynach oraz karuzele i trampoliny z których dzieci korzystają w sezonie wiosenno-letnim.